Algus Üritused Labürint Sütelkõnd Kristall-helikausid POOD Teraapia LABÜRINDI-
FESTIVAL
Ansambel
HELIKRISTALLID
 Kontakt

 

Labürindid on pühad geomeetrilised kujundid, mida on kasutatud juba 3000...4000 aastat ja seda erinevates maailma paikades. Kuigi täpselt pole teada, mis eesmärgil kunagi labürinte ehitati, võib arvata, et need on mõeldud mediteerimise, enesessesüüvimise ja palvetamise ajal läbimiseks.

Labürint on keeruka kujuga teekond keskpunkti. Rada teeb keerukaid käände, kuid ta ei hargne ja selles on võimatu eksida või teelt kõrvale kalduda. Labürindil on sisenemiseks üks avaus, millest algab tee keskkohani. Rada teeb jalutuskäigu ajal käänakuid ja muudab suunda ning koos sellega lihtsustub ka rajalolija teadvuskeskme nihkumine paremast ajupoolkerast vasakusse, millega kaasneb meie tundlikum teadvusseisund. Teekonna lõppedes jõuame keskpunkti, mediteerimis- ja tunnetuskeskusesse. Jõuame oma kõrgema minani. Siin mediteerides kogume jõudu, väge, tervist ning tarkust. Nüüd võtab meie elu uue suuna, me teeme 180 kraadilise pöörde ja väljume labürindist hoopis teise inimesena. Tagasiteel läbime sama raja ja keskkohas kogetu kinnistub meie teadvuses. Inimesed kasutavad jalutuskäiku labürindis erinevatel eesmärkidel. Mõned lähevad otsima vastuseid oma küsimustele, teised aga mõtete korrastamiseks ja enese tasakaalustamiseks.

Viia-Jaani talu põldudele on laotud kividest kreeka traditsiooniline seitsmekäiguline labürint. Igat käiku läbides mõjutab labürint meie tšakrasid vastavalt sellele, mitmendas käigus me parajasti oleme. Alustame oma teekonda kolmandast tšakrast, läbime sakraaltšakra ning siis siseneme juurtsakra rajale. Läbi südame suundume ülemistesse tšakradesse. Kõigepealt seitsmes, siis kuues, ja lõpuks enne keskpunkti jõudes kurgutsakra. Öeldakse, et igal labürindi käänakul tervitavad meid inglid, kes annavad meie soovidele ja eesmärkidele tuge ning kindlust.


Üheks tuntud labürindimotiiviks on Skandinaavia ehk Balti ratas.
Jällegi seitsmekihiline, kuid kahe sissekäiguga. Seega saab valida pikema või lühema tee keskkohani.
Paljud seostavad labürindi erinevaid kihte inimese seitsme tshakraga.
Iga kiht mõjutab labürindis jalutaja vastavat energiakeskust. Tasakaalustab ja tervendab seda.
Meie nimetame oma labürinti Vikerkaarelabürindiks, sest see on  laotud tervendamise eesmärgil ning tuletab igal sammul meile meelde meie elu vikerkaart.

 

Üheteistkümnekihiline rooma labürintide hulka kuuluv Chartres-labürint on oma mõõtudelt ja disainilt Prantsusmaal asuva Chartres katedraali põrandal oleva labürindi koopia. Tuntud palverännakute objektina võib seda labürinti pidada omamoodi kristliku maailma traditsioonidega kokkukuuluvaks pühaks sümboliks. Lisaks suuremale labürindikäikude arvule on need veel jagatud neljaks sektoriks. See kõik muudab labürindi läbimise veelgi keerulisemaks ja nauditavamaks.

 

 



labyrinth

labyrinth7




 




Toetab:
Bookmill trükikoda