Algus Üritused Labürint Sütelkõnd Kristall-helikausid POOD Teraapia LABÜRINDI-
FESTIVAL
Ansambel
HELIKRISTALLID
 Kontakt

 

 

"Tervendavad helid" on keha noorenemist ja puhkeseisundit ning füüsilist, emotsionaalset ja vaimset tasakaalu soodustavad helid. See on teistsugune kui "Muusikateraapia", kuna see toimib neuroloogiliselt ja vaimselt, mitte psühholoogiliselt.

Heliravi, mis põhineb resoneerimisel, vibratsioonil ja kavatsusel, on otseselt seotud vibratsiooni raviva toimega. Meie keha vibratsioone mõjutavad välised võnked, sealhulgas heli, valgus, värv ja kuulmatud-nähtamatud sagedused.

Heli on kõiges, mida teeme, puudutame või loome. See on üks paljudest tööriistadest, mida kasutatakse ammustest aegadest et saavutada harmooniline tasakaal iseendas ja kõigega, mis vaimul ja universumil pakkuda. Tundub täiesti loomulik, et kui meil on kõrvad ja kuulmisvõime, siis on olemas ka värav meie alateadlikku terviklikuse mõistmisesse.

Heli ja vibratsiooni näol on olemas kineetilise energia laiendused meile kõigi jaoks. Paljudele on väljakutseks leida vaikust ja ühildada harmoonia kõrgema vaimu helidega. Teised jälle toonivad ennast pidevalt universaalse vibratsioonide ja helidega. Heliravi puhul kasutatakse helienergiat säilitamaks inimkeha süsteemide terviklikkust ning sealhulgas koos teadvuse laienemistega.

Heliravi aluseks on eeldus, et kogu loodu koosneb erinevatel sagedustega vibratsioonidest. Teadus on tõestanud, et helil ehk vibratsioonil on tugev mõju mateeriale ja kõigile elusale.

Peaaegu iga religioon või vaimne liikumine on kindel, et maailm on loodud heli abil. Nimel teavad hindud, et kõik oli tume ja vaikuses enne, kui kostus universumi loonud heli "Aum". Piiblis öeldakse, et "... ja Jumal ütles: "Saagu valgus"". Kaug-Idas usuvad paljud, et maailm loodi gongiheliga või merikarpi puhumise häälega. Austraalia hõimud usuvad, et maailm loodi didgeridoo heliga, samal ajal kui iidsed egiptlased uskusid, et nende jumal Thoth lõi maailma oma häälega.

Heli väge ravimiseks on täheldatud ja kasutatud niikaua, kui inimesed on eksisteerinud. Aegade algusest on heli kasutatud tseremoniaalsed kogunemistel ning tervendamistel erinevates muinasaja kultuurides. Šamaanitrummi ja loitsimisi on kasutatud sajandeid, et äratada kolmas silm või kroontšakra, mille puhul suurenevad meie vaimsed võimed. Paljud kultuurid tunnustavad muusika tähtsust ja heli tervendavat jõudu. Üle kogu maailma on kasutatud heli paranemiseks ja sisemise tasakaalu leidmiseks. Tiibetis kasutatakse kellukesi ja kausse spirituaalsetes praktikates. Indoneesias kasutatakse erinevates tseremooniates ja sõnumiedastamiseks gonge ning trumme. Austraalia pärismaalased ja Ameerika šamaanid kasutavad vokaalide toonimist ja erinevate vahenditega korduvate vibreerivate helide tekitamist pühades tseremooniates, et tasakaalustada vaimset, emotsionaalset või füüsilist keha.

Hindu filosoofia nimetab sõna Aum või Om esimeseks vibratsiooniliseks võtmeks. Enne seda heli oli vaikus. See on justkui alus, millest on kõik helid kasvanud. Lihtsustatult on Om loomisprotsessi heliline algus. Muinasaja preestrid teadsid, kuidas kasutada täishäälikuid, et resoneerida oma energiakeskusi ehk tšakrasid. On olemas otsene seos erinevate kehaosade ja nendega resoneerivate konkreetsete helide vahel. Heli kasutamine raviks tundub olevat väga vana, sest minnes tagasi Atlantise aegadesse, võib leida viiteid, et heli energia oli liidetud kristallide jõuga.

Praegusel ajal on täitunud Hopi indiaanlaste ettekuulutus, et tulevad Vikerkaareinimesed, kes hoiavad kristallkausse. Nende vana teadmine keskendub puhtale kristallihelile, mille läbi toimub paranemine ja teadvuse tõus universumis.

Ameerika müstik Edgar Cayce ja saksa filosoof Rudolf Steiner on mõlemad ennustanud, et puhtaid helitoone kasutatakse ravimiseks juba enne 20. sajandi lõppu. Nostradamuse ennustas vähi ravimist puhta heli abil aastaks 1998. Kristallkausside poolt loodud puhtad helid on justkui täitnud eeltoodud ettekuulutuse. Helide tervendavat jõudu on lõpuks heaks kiitnud ja tunnustanud tänapäevane läänemaailm. Heliravil on nüüdseks tekkinud küllaltki tugev pühendunud praktiseerijate kogukond ja puhta heli tervendavasse toimesse uskujate hulk on järjest suurenev.

Kristalkausside muusika on vormilt vibratiooniravim, mis põhineb sellel, et kõik, mis universumis olemas, omab mingit vibratsiooni ja sagedust. Sagedusel, millel ükskõik milline objekt või isik kõige loomulikumalt vibreerib nimetatakse resonantsiks. Keha energiakeskused, luustik ja organid omavad unikaalset resoneerimissagedust. Kui organ või kehaosa vibreerib ebaloomulikult või mitteharmooniliselt, siis võib seda nimetada haiguseks. Keha on terve, kui iga rakk ja organ loob resonantsi, mis on kooskõlas terve kehaga.

Vibratsioonidel põhinev meditsiin toetub ideele, et kõigi haiguste puhul esineb blokeering kanalite tasandil, kas siis arterites, veenides, närvides vms. Kui on olemas blokeering, siis kõnealune organ lõpetab vibreerimise ja tulemuseks on mingi haigus. Läbi heli või valguse on võimalik purustada, lahustada ja vabastada takistused ja võimaldada meie organil alustada uuesti normaalset tööd.

Kristallkausside muusika kiirgab puhast holograafilises vormis kiirguslikku valgust, mis vastab oma toonilt meie eeterlikele organitele. Kuna heli saab tõlkida mõnes mõttes värvi, siis võib keha vaadelda kui nähtaval sagedusel aurakeha jäljendit, mis peegeldab emotsionaalset teadvust füsioloogilise järelkajana. Kiriljanfotograafia on seda kinnitanud. Visuaalne spekter on samal lainel kuuldava spektriga. On seitse muusikalist nooti, mis vastavad seitsmele vikerkaarevärvile ja need on seotud seitsme peamise energiakeskusega meie kehas ning mis omakorda vastavad eri piirkondade endokriinsüsteemi näärmetele.

Kristallkausid laulavad väga puhtal siinusekujulise lainega toonil. Selline puhas laine läbib füüsilised objektid väga hästi. Inimese keha omab selleks üsna palju resonantsipotentsiaali ja helid jõuavad kõigi kehaosadeni.

Üks põhjus, miks meie keha hakkab puhaste toonide puhul vibreerima, on see, et keha on oma olemuselt seotud kvartsiga. Inimese keha koosneb paljudest kristallilistest ainetest; kondid, veri ja DNA on kristallilist struktuuri, samuti vedelkristalliline ajustruktuur. Isegi molekulaarsel tasandil sisaldavad meie rakud räni, mis tasakaalustab meie elektromagnetilist energiat ja on loodud sama valemi järgi, mis on looduslikul kvartsikristallil.

Kui olete töötanud helide ja kristallidega, siis on toimunud resonants – ühtlustamine – integratsiooniprotsess sisemise ja välimise vibratsiooni vahel. Kristallkausside puhas toon loob vibreeriva heli mis resoneerib keha energiakeskuse värviga ja kandub füüsilisele alale.

Iga heliteraapiaseanss lihtsustab iga vastuvõtja tasakaalustumist kõrgemale eeterlikule sagedusele. Puhas kvarts sisaldab kogu valgussprktrit, mis on seotud seitsme energiakeskusega (tšakraga) ja sellega ravib kuulajat, viies puhas valgus heli abil konkreetse värvina tagasi inimese aurasse. See effekt on mitmekordne, kui mängitakse kristallkausse. Kristall tegutseb puhta tooni kiirgurina ja võimendina. See on ka põhjus, miks puhast ränikristalli kasutatakse kõigis meie kaasaegsetes telekommunikatsioonisüsteemides. Nagu võimas raadiosaatja edastavad kristallkausid energiat meie atmosfääri, täidavad inimese aura vibreeriva kiirgusega, mis muutuvad vikerkaarevärvideks.

Läbi puhta kristallide loodud heli on võimalik ajulainel muuta vananevate ajupiirkondade teadvust. Kuna erinevad aju osad on heli poolt mõjutatud, siis on tõenäoline, et need vabastavad eri hormoone ja neurokemikaale, mis võivad pärssida valu, tugevndada tahet ja loomingulisi andeid ning ületada sõltuvusi. On leitud, et erinevate laulvate kausside lainestruktuur on samaväärne aju poolt toodetud alfalainete mudeliga.

Kvartskristallkausside muusika omab valge valguse vibratsiooni, mis lõppkokkuvõttes muutudes vikerkaareks toimib otse meie tšakrates. Sellel on vägi tuua positiivset muutust meie teadvusesse ja kui meie teadlikkus paisub, siis me läheneme enese tõelise piirini ja me saame lasta kõrgema kiirguse oma füüsilisse vormi. Kristallid suudavad säilitada elektromagnetilise energia tasakaalu põhja- ja lõunapooluse vahel. See toimib väga täpselt tänapäevastes kellades, mis on toodetud kvartskristallide baasil. Sama elektromagnetväli läbib kõiki meie elu vorme. Puhas kvarts tasakaalustab meie enda elektromagneetilisi energiaallikaid.

Kristallkausid töötavad inimese energiakeskuste ja kanalite blokeeringutega üsna lihtsalt. Esialgu tekitab helidest tulenev vibratsioon organismis rahu ja vaikust. Rahunemine vallandab põhilise kavatsuse, mille tulemusena toimuvad muutused. Muutused viivad keha, meele ja vaimu ümberkujunemisele. Kristallkausside heli resoneerib keha, meelt ja vaimu harmoonilise toimimise suunas. Inimesele on omane võime mõista alateadvuslikul tasandil jumalikkust. Mida rohkem positiivne ja keskendunud meeleseisund püsib, seda rohkem stimuleerib heli tšakrasid, aju, sisesekretsiooninäärmeid ja kesknärvisüsteemi. See on võimas kombinatsioon helist ja holistilisest tervendamisest, mis viib edasi meid tervenemiseni.
Helitoonid on seotud meie põhiliste energiakeskuste ja näärmetega järgmiselt:
B - Kroontšakra
A# - Käbinääre
A - Laubatšakra
G # - Kilpnääre
G -
Kurgutšakra
F # - Harknääre
F - Südametšakra
E -
Päikesepõimik
D # - Kõhunääre
D -
S
akraaltšakra
C # - Neerupealsed
C -
Juurchakra

 

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Tuletee.ee teeb koostööd:

Bookmill trükikoda